وبلاگ من

  • ۰
  • ۰

چگونه چاه توالت را باز کنیم یکی از مشکلات گرفتگی چاه توالت است یا دیگر سوالاتی مانند چگونه چاه دستشویی را باز کنیم ؟ چگونه چاه فاضلاب را باز کنیم ؟ چگونه چاه توالت فرنگی را باز کنیم ؟ و... معمولا در جواب چگونه چاه توالت را باز کنیم از مایع باز کننده چاه توالت استفاده میکنند. علت گرفتگی ممکن است افتادن صابون در چاه دستشویی ، گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، گرفتگی توالت با دستمال کاغذی باشد. رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید گزینه مناسبی نیست. و رفع گرفتگی توالت فرنگی به روش خانگی وقت شما را تلف میکند. بهترین روش بازکردن لوله توالت فرنگی استفاده از محلول چاه بازکن توالت نیست

شماره چگونه چاه توالت را باز کنیم 09108462121

چگونه چاه توالت را باز کنیم

 

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی به شیوه خانگی با این 6 روش زرین به سادگی همانند آب خوردن اتمام می شود و دیگر احتیاج نیست پول بابت خدمات بدهید و خودتان می توانید دست به شغل شوید.

چگونه گرفتگی توالت فرنگی را رفع کنیم؟

گرفتگی توالت فرنگی

 

 چگونه چاه توالت را باز کنیم

 

گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی بیشتر در سیفون یا شترگلو رویداد میفتد. در پیوستگی چند طریق برای حل گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی ارائه می دهیم؛ با ما باشید. ما مفتخریم که با قوای کارآزموده و چیره دست در گویه های مختلف به اتفاق شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد بیچارگی خویش از آنگونه لوله بازکنی طهران و لوله بازکنی غرب تهران  و… را با ما در میان بگذارید. ما با ارائه خدمات لوله بازکنی  تهران، شیراز، اصفهان، قزوین، کرج، بندرعباس، قم،مشهد، اهواز و تبریز  به صورت شبانه روزی و فوری در خدمت شما هستیم.

 

بیشترین عبارت هایی که این روزها در باره سوژه چگونه گرفتگی توالت فرنگی را رفع کنیم؟ در دنیای وب چستجو می شوند:

 

رفع گرفتگی آبخانه فرنگی به طریق خانگی

رفع گرفتگی دستشویی فرنگی با اسید

گرفتگی آبخانه فرنگی با دستمال کاغذی

گرفتگی دستشویی با دستمال کاغذی

روش بازکردن لوله دستشویی فرنگی

رفع گرفتگی دستشویی فرنگی با سلفون

مایع باز کننده چاه توالت

گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی

 

 چگونه چاه توالت را باز کنیم

 

ترفندهای رفع گرفتگی دستشویی ایرانی و فرنگی

استفاده از پمپ

استفاده از دستگاه تراکم هوا

استفاده از فنر لوله بازکنی

استفاده از فنر لوله بازکنی خانگی

از هریک از طریق های بالا می طاقت گرفتگی آبخانه فرنگی و ایرانی را برطرف نمود. ولی شیوه کار به چه صورت است؟

 

گرفتگی دست به آب ایرانی - گرفتگی آبخانه فرنگی

رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی به وسیله پمپ

برای حل این دشوار به کمک پمپ ابتدا آب را تو چاه می ریزیم و آغاز به پمپ زدن می کنیم. فشاری که از سمت پمپ به آبشویه وارد می شود فاضلاب داخل آن را به جلو می راند و گرفتگی آن رفع می شود.

 

 چگونه چاه توالت را باز کنیم

 

رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی با دستگاه تراکم هوا

اما اگر گرفتگی شدیدتر باشد پمپ کمک چندانی نمی کند و به سراغ دستگاه تراکم هوا می رویم. در دستگاه تراکم هوا می تاب خفقان را تنظیم کرده و لغایت چند مساوی افزایش داد. این دستگاه هوای درون انبار- انباشتگاه خویش را با فشار بسیار به درون لوله ها تهی سازی می کند و گرفتگی را باز می کند.

 

 

 

رفع گرفتگی آبخانه فرنگی و ایرانی با فنر لوله بازکنی

علاوه بر مکنده و دستگاه تراکم هوا می تاب برای رفع گرفتگی دست به آب فرنگی ، ایرانی و لوله های فاضلاب از فنر لوله بازکنی کاربرد نمود. فنر لوله بازکنی علاوه با باز کردن گرفتگی با نیرو بالا امکان لایروبی و جرم زدایی را نیز فراهم می کند.

 

 

 

[ حتما بخوانید : چرا لوله ها دچار گرفتگی می شوند؟  ]

 

 

 

رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی با فنر لوله بازکنی خانگی

گرفتگی توالت فرنگی

مرحله اول :

 

گیره جالباسی را به احسان مفتوح کنید و راز آن را با یک قطعه پارچه بپوشانید. سر جالباسی تیز می باشد. شما با به کارگیری پارچه و اندکی چسب نواری، سر محکمی را می توانید برای رفع گرفتگی دست به آب فرنگی ایجاد کنید.

 

مرحله دوم :

 

انتهای سیم را که با پارچه پوشانده اید درون لوله فاضلاب بفرستید و آن را به جداره لوله فاضلاب در جهات های مختلف حرکت دهید.

 

 

 

مرحله سوم :

 

شیر آب را با خفگی زیاد باز کنید و یا فلاش تانک را بزنید. این شیوه درست مانند به کارگیری فنر لوله بازکنی، گرفتگی آبخانه فرنگی را از بین می برد.

 

گرفتگی دستشویی فرنگی

اما هر یک از این طریق ها در بعضی موارد استعمال اکثریت دارند مثلا برای باز کردن گرفتگی دست به آب فرنگی بهتر است از دستگاه تراکم هوا بهره‌گیری شود و نوک تیز فنر می تواند به آبخانه آسیب برساند یا با استفاده از فنر می طاقت مواد زائد درون لوله را نیز جدا کرد.

 

اگر امکان رفع گرفتگی دستشویی ایرانی، فرنگی یا گرفتگی در لوله ها  و … را در خانه ندارید می توانید با تماس با خدمت از ما انجام آن را در تهران یا دیگر شهرها به نیروی ماهر بسپارید.

در آغاز لازم می دانیم اولین طریق لوله بازکنی فوری که واقعا یک طریق طلایی و منحصر به فرد است و البته ایده ای ناب برای رفع گونه ها گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی از آنگونه موارد زیر می باشد را روشنگری دهیم:

چگونه چاه توالت را باز کنیم

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

گرفتگی آبخانه با دستمال کاغذی

گرفتگی دست به آب با نوار بهداشتی

گرفتگی دستشویی با اشیاء

گرفتگی توالت فرنگی با صابون

سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چگونه گرفتگی دستشویی فرنگی و ایرانی را رفع کنیم؟ در پیوستگی فیلمی بدست وبسایت سرویس لوله آماده شده که در آن با به کارگیری یک سلفون چند لایه می توانید نوعی لوله بازکنی با روش دستی را با نیرو اغلب و البته تاثیر زیاد بالاتر اتمام دهید الی اقدام به رفع گرفتگی دستشویی نمایید.

 

1- رفع گرفتگی چاه دست به آب فرنگی با سلفون

 

دقت داشته باشید که دسته دوم فیلم با به کارگیری برچسب مخصوص، اقدام به اندکی سخن را باز کنید گرفتگی دستشویی فرنگی می کند که در ایران موجود نیست و شما می توانید همانند دسته اول فیلم از چند لایه سلفون برای این پیشه کاربرد کنید.

روش باز کردن لوله فاضلاب دستشویی در خانه

با انجام طریق اول مطمئن باشید هر نوع گرفتگی معمولی را به جز ته نشست و گرفتگی های سخت و پیچیده برطرف خواهید کرد. ولی اگر شیوه نخست به هر دلیلی تاثیر گذار نبود، از 5 شیوه دیگر که در پیوستگی روشنگری دیتا می شود بهره‌گیری کنید.

 

رفع گرفتگی دست به آب به طریق خانگی

رفع گرفتگی دستشویی با آب داغ و مایع شوینده

2- آب داغ و مایع شوینده

این شیوه یگانه از بهترین و سریعترین شیوه های لوله بازکنی آبخانه می باشد. اگر از سرویس بهداشتی کاربرد کرده اید و آب تهی سازی نمی شود، بهتر است آب گرم را باز کنید و بگذارید به احسان داغ شود، سپس مقدار کافی از مایع شوینده، مانند مایع آبخانه را درون کاسه توالت بریزید و کمی صبر کنید و سپس آب داغ را آشکارا داخل لوله تهی سازی کاسه بریزید. چون اگر آب داغ را روی سنگ آبخانه بریزید، شکیبیدن ترک برداشتن یا شکستن سنگ هستی دارد.

 

توجه: اگر وضعیت اضطراری نیست، بهتر است از یک کتری آب جوش بهره‌گیری کنید.

چگونه چاه توالت را باز کنیم

رفع گرفتگی توالت به روش خانگی

رفع گرفتگی دست به آب با تلمبه دستی

3- تلمبه لاستیکی (تلمبه دستی)

این تلمبه در اکثر منازل وجود دارد و دم دست ترین ابزاری است که می نا با آن گرفتگی دستشویی فرنگی و ایرانی را برطرف کرد. البته لازم به ذکر است که شیوه نخست بسیار کارساز تر از تلمبه دستی می باشد. به هر حال برای بهره‌گیری از این روش طبق مراحل ذیل عمل کنید:

 

قسمت لاستیک تلمبه را زیر شیر آب گرم بگیرید تا نرم شود و تاثیر بهتری داشته باشد.

مقداری آب گرم داخل لوله تخلیه توالت بریزید.

تلمبه را داخل سوراخ قرار دهید و به خوبی آن را فیکس کنید.

آگر آب لغایت بالای لاستیک تلمبه نیامده، بهتر است اندکی آب به کاسه دستشویی اضافه کنید لغایت از ورود هوا بازداری کند.

حالا با خفگی آوردن به تلمبه، عمل تلمبه زنی را اجرا کنید الی زمانی که عامل انسداد لوله برطرف شود.

رفع گرفتگی آبخانه به روش خانگی

رفع گرفتگی دستشویی با فنر دستی

4- فنر لوله بازکنی دستی

فنر لوله بازکنی دستی با انعطاف خوبی که دارد یک افزار فوق العاده کاربردی برای لوله بازکنی محسوب می شود. فنر لوله بازکنی دستی حائز فنر، دسته متحرک و قلاب می باشد که در تمام فروشگاه های افزار فروشی موجود است. فنر را به آرامی وارد لوله کاسه آبخانه کنید و در جهت جنبش عقربه های ساعت یا وارونه بچرخانید. پس از رسیدن فنر به گرفتگی، چند لحظه فنر را همان جا بچرخانید و سپس خارج بکشید.

 

توجه: از خپگی آوردن یا هل دادن فنر به جلو جدا امتناع کنید.

 

رفع گرفتگی دستشویی به طریق خانگی

رفع گرفتگی آبخانه با محلول خانگی

5- محلول لوله بازکنی خانگی

در مطالب قبل، نوشته ای با عنوان لوله بازکنی با جوش شیرین را منتشر کردیم که می توانید با استفاده از طریق ساخت این محلول اقدام به باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب آبخانه نمایید. البته این روش برای رفع گرفتگی سینک ظرفوشی روشنگری دیتا شده که شما فقط طریق ساخت محلول را در این مطلب بخوانید و آن را تو کاسه دست به آب بریزید.

چگونه چاه توالت را باز کنیم

رفع گرفتگی آبخانه به شیوه خانگی

رفع گرفتگی دستشویی با محلول شیمیایی

6- محلول چاه بازکن شیمیایی

اگر با 5 روش قبل نتوانستید گرفتگی آبخانه را رفع کنید، پسینیان گذرگاه استفاده از محلول های اسیدی و شیمیایی است. می توانید برای این کار از محلول های غلیظ لوله بازکنی کاربرد کنید. حتما دقت داشته باشید که موارد ایمنی را هنگام استفاده از این محلول ها رعایت کنید.

 

هشدار: کاربرد مکرر از محلول ها و اسید لوله بازکن می تواند به بازبینی زمان لوله های فاضلاب منزلتان را سوراخ و از بین ببرد. پیشنهاد می شود از مایع لوله بازکن دستشویی کمتر یا اصلا بهره‌گیری نکنید تا باعث پوسیدگی لوله ها نشیود. اگر لوله های منزلتان گزند ببنید، تعمیرات و کنده کاری آن هزینه هایی به مراتب وزین تر از خدمات تهی سازی چاه خواهد داشت.

تماس با کمپانی لوله بازکنی چیره دست و تضمینی

خیلی از مواقع با هستی تمام راه حل های خانگی و موثر مفتوح هم نمی نا گرفتگی چاه دست به آب را باز کرد و حتما باید از کارآزمودگان و کمپانی های خدمات لوله بازکنی دست به آب بهره‌گیری نمود.

 

شرکت سرویس لوله گرد از مجموعه های خدماتی است که بیش از 12 سنه پیشینه دارد و با استفاده از پرسنلی پایبند و کارآمد توانسته لغایت به امروز تمام مناطق طهران بزرگ را تحت پوشش خویش پیمان دهد.

 

این توانایی سبب شده الی زمانی که مشتریان جهت انجام شغل با کارشناسان ما تماس میگیرند، در کمتر 30 دقیقه نیروی لازم به محل گسیل شود و فورا دشوار را برطرف نماید.

 

اگر هم اکنون مشکل بالا زدن چاه توالت را دارید، کافی است با سرویس لوله تماس بگیرید و درخواست اعزام نیرو دهید لغایت سریعا مشکلتان رفع شود.

 

ویژگی های لوله بازکنی سرویس لوله:

 

فعالیت ذیل نظر اتحادیه

شبانه معاش بدون تعطیلی

استفاده از شیوه های استاندارد و اصولی

انجام پیشه با ضمانت کیفیت و تضمین قیمت

دریافت خرج بر اساس تعرفه اتحادیه و پس از سپریدن کار

اعزام سرویسکاران بدون سوء سابقه و حائز تاییدیه صلاحیت

چگونه چاه توالت را باز کنیم

برای رفع گرفتگی لوله دستشویی فرنگی و دست به آب ایرانی روش های راحت و فوری بسیار زیادی هست که امروز پیمان است بهترین راه حل ها را به شما تعلیم دهیم. با خواندن این نوشتار می توانید آبخانه گرفته شده را باز کنید. با سرویس لوله کمپانی لوله بازکنی و تهی سازی چاه همراه باشید تا دستشویی ایرانی و خارجی که لوله فاضلاب آن گرفته شده را بتوانید خودتان در منزل باز کنید.

 

علت گرفتگی لوله آبخانه چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از استفاده از سرویس بهداشتی ایرانی یا بیگانه با صحنه ای ترسناک و گاها خجالت آور روبرو شوید. صحنه ای که می تواند هر کسی را دستپاچه کند، مخصوصا اگر در خانه خودش نبوده و جایی مهمان باشد.

 

گرفتگی لوله آبخانه و بالا آمدن آب و فضولات واقعا یک حادثه خوفناک است که ادم را ناچار می کند در کوتاه ترین موعد ممکن مسیر حلی بی نظیر پیدا کند لغایت کسی او را در آن موقعیت نبیند.

 

اما قبل از پیدا کردن روشی برای رفع گرفتگی لوله توالت باید آغاز دلیل گرفتگی لوله دست به آب را پیدا کرد. دلیل این گرفتگی ها می تواند به دلایل ذیل باشد که تمامی آنها راه حل راحت و فوری دارند. در پیوستگی پیمان است بصورت کامل 7 طریق را تعلیم دهیم تا خودتان دست به پیشه شوید و دشوار را برطرف نمایید.

 

رفع گرفتگی لوله توالت

رفع گرفتگی لوله توالت

دلایل گرفتگی لوله فاضلاب

ورود هر گونه شی به درون لوله (در توالت ها معمولا دستمال کاغذی)

سخت و سفت شدن فضولات مانده در لوله فاضلاب

مواد چربی

موهای زائد

رسوب

این 5 مورد از اصلی ترین انگیزه ها گرفتگی لوله فاضلاب هستند. در دستشویی های فرنگی بیشتر مردم بعد از به کارگیری دستمال کاغذی آن را به داخل کاسه انداخته و با کشیدن فلاش تانک کوشش در بیرون کردن آن از طریق لوله دارند که همین فرمایش بعد از مدتی باعث گرفتگی لوله خواهد شد. اما همگی این مشکلات مسیر حل خود را دارند.

چگونه چاه توالت را باز کنیم

برای پیشگیری از به وجود آمدن چنین مشکلاتی باید در به کارگیری سرویس بهداشتی، حمام و دیگر محیط‌ هایی که دارای لوله فاضلاب همانند آشپزخانه هستند دقت داشته باشید تا شی، روغن، مو و … وارد لوله نشوند.

راه حل های فوری برای رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی و ایرانی

هنگام کاربرد از این طریق ها به خصوص محلول های شیمیایی حتما موارد ایمنی را رعایت کنید همانند تاریکی دستکش مخصوص، ماسک، عینک و … که همگی برای حفاظت از جان شما هستند.

 

1- بازکردن لوله دست به آب با تلمبه دستی

برای اندکی سخن را باز کنید چاه دستشویی به وسیله تلمبه لاستیکی مراحل پایین را به راستی سپریدن دهید:

 

1- از راز ریز شدن دست به آب بازداری نمایید، (اگر یکبار از فلاش تانک کاربرد کردید و دیدید که آب پایین نمی رود به هیچگونه برای بار دوم فلاش تانک را نکشید).

 

2- اطراف کاسه را با استفاده از روزنامه یا کاغذهای باطله خوب بپوشانید، چون اثناء اندکی سخن را باز کنید لوله دستشویی شدنی است فضولات به خارج از کاسه بپاشد.

 

3- تلمبه دستی باکیفیت گزینش کنید. تلمبه هایی که وزن سنگینی دارند و اثناء پیمان دادن در ورودی لوله بصورت لب به لب قرار می گیرند بهترین گزینه هستند.

 

4- تلمبه را وارد کاسه کنید، به طوری که کل سوراخ را بپوشاند. تلمبه باید به صورتی در کاسه پیمان گیرد که آب لغایت بالای لاستیک آن بیاید. اگر آبی در کاسه نیست حتما با ریختن آب مانع از خروج هوا شوید. در این مرحله نخست یکبار تلمبه را به زیر خفقان دهید الی هوای آن گرفته شود. پس متعلق به تا 15 الی 20 بار تلمبه را بالا و پایین کنید. اگر جسم سختی درون لوله راهبند کرده باشد، این کار باید بیشتر چهره گیرد.

 

5- در پسین فلاش تانک را بکشید تا هر نوع فضولاتی تو لوله باقیمانده بیرون شود.

 

رفع گرفتگی لوله توالت

رفع گرفتگی لوله توالت

2- به کارگیری محلول لوله بازکنی خانگی برای اندکی سخن را باز کنید لوله دستشویی

استفاده از طریق لوله بازکنی خانگی برای زمانی است که شایستن می دهید، گرفتگی لوله دست به آب دشوار نیست. در این حالت ترکیب زیر را برای ساخت محلول لوله مفتوح کن توالت آماده کنید:

 

آب گرم

سرکه

جوش شیرین

سپس بر پایه مراحل پایین جهت بسط دادن لوله فاضلاب عمل نمایید:

چگونه چاه توالت را باز کنیم

ابتدا یک کتری آب را گرم کنید. بهتر است آب در حالت جوش باشد تا بهترین علکرد را داشته باشد.

یک پیمانه جوش شیرین و 2 پیمانه سرکه را درون کاسه بریزید.

آب را به آرامی به محلول اضافه کنید.

اجازه دهید یک شب بگذرد و فردا بامداد برای رفع عامل مسدود کننده از فلاش تانک کاربرد کنید. اگر آب در کاسه جمع نشد، به این معنی است که به نکوداشتن موفق به رفع گرفتگی لوله دست به آب شده اید.

رفع گرفتگی لوله توالت

رفع گرفتگی لوله توالت

3- رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت با آنزیم

اگر علت اصلی گرفتگی لوله آبخانه ارگانیک است، بهتر است از آنزیم استفاده شود.

 

برای اینکار از فروشگاه های معتبر بهترین محلول را که از چندین آنزیم جاسازی شده و ویژه رفع گرفتگی لوله فاضلاب است خرید نمایید.

 

در تقدیر نحوه به کارگیری محلول نوشته شده که شیوه کاربرد به چه صورت است، چه میزان باید آنزیم درون کاسه دستشویی بریزید و چه مدت صبر کنید تا لوله مفتوح شود.

 

رفع گرفتگی لوله توالت

رفع گرفتگی لوله توالت

در همین زمینه بخوانید: 10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی

 

4- برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب دستشویی قلاب آهنی دستی بسازید!

یک آویز جامه را کاملا هموار کنید و انتهای آن را به وسیله انبر به شکل قلاب درآورید. سپس به همان انتها که مانند به قلاب شده اندکی پارچه ببندید و با چسب نواری به خوبی سفت کنید الی سیم صدمه ای به لوله نزند.

 

یک دستکش بپوشید و سیم را تو لوله ببرید. آن را به احسان عقب و جلو بکشید و برای نتیجه اخذ به شکل دورانی بچرخانید لغایت هر گونه فضولاتی که سبب گرفتگی شده را برطرف نماید.

چگونه چاه توالت را باز کنیم

در سرانجام فلاش تانک را بکشید لغایت کل چیز خارج شود.

 

رفع گرفتگی لوله توالت

رفع گرفتگی لوله توالت

5- لوله بازکنی و تهی سازی چاه به وسیله جاروبرقی

حتما دقت کنید که برای انجام این پیشه به جاروبرقی تر نیاز دارید لغایت بتواند با آب تماس داشته باشد.

 

ابتدا آب تو کاسه توالت را با استفاده از جاروبرقی تر خالی کنید.

سپس لوله جاروبرقی را وارد کاسه کنید.

در همین حالت با استفاده از یک پارچه یا حوله اطرف حفره را به نکوداشتن بپوشانید تا هوایی وارد یا خارج نشود.

حالا جارو برقی را صریح کنید لغایت با مکش بتوانید عامل انسداد را رفع نماید.

رفع گرفتگی لوله توالت

رفع گرفتگی لوله توالت

6- لوله بازکنی با فنر دستی

برای انجام این شغل بیچارگی به فنر لوله بازکنی دستی دارید. میتوانید از فروشگاه بخرید یا از آشنایی آن را قرض بگیرید. پیشنهاد میشود حتما یک فنر دستی تعبیه کنید و در منزل داشته باشید چون بسیار افزار کارآمدی است و می تواند در بروز چنین مشکلاتی شما را کمک کند.

 

یک دستکش بپوشید و سر فنر را وارد لوله کنید. انقدر فنر دستی را به ذیل خفقان دهید تا به محل انسداد تصادف کند. حالا باید فنر را آنقدر جلو و عقب ببرید و بچرخانید الی عامل انسداد خورد شود و به قطعه های حقیر تبدیل گردد.

چگونه چاه توالت را باز کنیم

چرخش فنر باید وارونه عقربه های ساعت باشد. این پیشه را لغایت دقایقی سپریدن دهید لغایت سخت به کل حل شود. در واپسین،انجام از فلاش تانک برای پاکسازی بهره‌گیری نمایید.

 

رفع گرفتگی لوله توالت

رفع گرفتگی لوله توالت

7- رفع انسداد لوله با محلول چاه مفتوح کن شیمیایی

اگر روش های قبلی پاسخ نداد و اگر هم نمی خواهید الی این مرحله از خدمات لوله بازکنی تخصصی استفاده نمایید، می توانید محلول های نیرومند به شغل ببرید. ولی پروا داشته باشید که استفاده بیش از مرز از محلول های کیمیایی بسیار نیرومند و اسید ها خویش یک عامل اصلی برای ویران شدن لوله فاضلاب می باشد.

 

یک محلول چاه باز کن قوی از فروشگاه تعبیه کنید.

طبق فرمان العمل، مقدار مشخص شده را تو کاسه دست به آب بریزید.

اگر آبخانه فرنگی است دریچه آن را ببندید تا گازهای به وجود آمده به خارج سرایت نکند.

اگر آبخانه ایرانی است، می توانید برای جلوگیری از پخش شدن گازهای سمی، از یک صفحه فلزی یا چوبی برای پوشش کاسه کاربرد کنید.

رفع گرفتگی لوله توالت

رفع گرفتگی لوله توالت

توصیه های ذیل می توانند به شما در این مقوله کمک کنند

 

مانع از پر شدن کاسه توالت شوید:

 

اگر به عقیده می رسد که آب شدنی است از کاسه آبخانه سرریز شود, بهتر است که درپوش اندوختگاه آبخانه را با نهایت سرعتی که امکان آن است بردارید و دریچه ی آبراه دستشویی را ببندید. دریچه ,آب را از اندوختگاه خلاص و وارد کاسه می کند. اگر شما در فکر این هستید که خفقان جریان آب ممکن است مایه طغیان آن شود، قبل از اینکه آبشویه را بکشید، درپوش بالای آنرا بردارید. در این زمان شما می‎توانید یک دست خودرا  نزدیک  دریچه ی آبرا و با دست دیگران آبریز را خپگی دهید. زمانی که آب در حال بالا آمدن باشد شما آمادگی واکنش اثر دادن را دارید.

 

برای خویش یک تلمبه دستی خوب داشته باشید:

 

حالا که مرحله ی قبل را با موفقیت پشت سر گذاشتید زمان آن دریافتی که به سمت رفع گرفتگی حمله کنید، برای این قصد می‎توانید یک تلمبه دستی خوب داشته باشید که بین آن و فاضلاب مسیر کاسه دستشویی تا آنجا که امکان آن هستی دارد حفره و روزنه ای قابل تماشا ای وجود نداشته باشد..تلمبه های دستی فنجانی-قیفی بهترین گونه تلمبه دستی هایی می باشند که می توانند به این قصد استفاده شوند. آنها تلمبه دستی هایی هستند که زایده یا یک تقسیم اضافی دارند; افزوده شده به کف فنجان لاستیکی  در بهترین حالت حفر چاه کمپانی ما میتواند به شما کمک کند..

 

چگونه چاه توالت را باز کنیم ابتدا تلمبه دستی خویش را گرم کنید:

 

حواستان باشد تلمبه دستی داشته باشید که نرم و انعطاف پذیر باشد چون گونه ها سفت به نکویی آن‎ها پیشه نمی کنند. تلمبه دستیتان را قبل از استفاده ذیل جریان آب گرم بگیرید. این امر باعث شدن نرم شدن لاستیک آن می شودکه به شما کمک می کند که کاملا فاضلاب مسیر کاسه دست به آب را بدون هستی حفره و منفذ قابل رویت مابین آن و تلمبه دستی کاملا بپوشانید.

 

تلمبه زدن را به واقعیت اتمام دهید:

 

تلمبه دستی را به فاضلاب راه کاسه آبخانه بچسبانید; طوری که کاملا حفره آن را بپوشاند. بیشتر ملت در هنگام تلمبه زنی فقط به خفقان ذیل بردن تلمبه پروا دارند. در حالی که عقب زدن آن هم کاملا مهم است. به تلمبه ضربه های نکوداشتن از سمت بالا و پایین وارد کنید و ابریق آب تحت خفگی را مفتوح کنید. اگر آب کاسه آبخانه زلال شد, شما موفق شده اید گرفتیگی را برطرف سازید، اگر آب کاسه دست به آب دوباره شروع به بالا آمدن کرد, دریچه آبراه را ببندید الی آب وارد آن نشود. عمل پیش را تکرار کنید و دفعات باز کردن آبشخور و ایجاد جریان آب پرفشار را الی رفع کامل گرفتگی پیوسته دهید

 

راز های پنهان لوله کش ها:

 

آب داغ و پاک کننده ظرفشویی (و به گفته ی بعضی ها پودر لباسشویی) اضافه کنید. پیش از شروع تلمبه زنی, چند لیوان آب داغ را به داخل کاسه توالت بریزید. بعد از اینکه آب داغ ریختید چند دقیقه ای چشم براه باشید. به تعقیب ریختن آرام آن, حرارت آغاز به بسط دادن موادی که عامل گرفتگی هستند, می کند. وقتی این کار با تلمبه زنی به اتفاق شود, رفع گرفتگی زیاد آسان تر خواهد بود. گرمای برآمده از آب داغ برخی مواقع وقت ها بدون تلمبه زنی گرفتگی را بر طرف می کند و بنابراین به کارگیری آن ترفند نکویی برای موعد هایی است که شما در منزل دوست خویش هستید و میل ندارید که به تعقیب تقاضا تلمبه دستی از شرمساری هم سرخ شوید.

 

همچنین می توانید پاک کننده ماشین ظرفشویی را اضافه کرده و دستور دهید با آب داغ مخلوط شود. صابون بخوبی می تواند به رفع گرفتگی ها کمک کند.

 

چگونه چاه توالت را باز کنیم

اگر پمپ دستی شغل نمی کند, وقت آن فرا واصله است که گرفتگی را با دیلم برطرف نمایید. دیلم وسیله ای کابل همانند است که شما از راه حفره دستشویی به آن حرکتی مارپیچی می دهید; ترفندی که کمک می کند لغایت گرفتگی برطرف شود. برای به کارگیری یک دیلم آن را از طریق سوراخ دست به آب به پایین فرستاده و به آن حرکتی مارپیچی بدهید. این شغل با چرخانیدن دسته ای که در دست گرفته اید آغاز می شود و لغایت توقف حرکت دیلم پیوستگی می یابد. با توقف حرکت, شما به گرفتگی واصله اید. دیلم یا گرفتگی را مفتوح می کند و یا به آن گیر می کند. اگر فکر می کنید که عامل گرفتگی به دیلم قلاب شده است, آن را خارج بکشید. هر نوع آشغالی که به بخش انتهایی دیلم چسبیده بود را دور بیندازید. به توالتتان چند تلمبه خوب بزنید تا موانع باقیمانده را هم برطرف کند. باید این بار آب را زلال تماشا کنید و گرفتگی رفع شده باشد!

 

اگر سایر مجبور به صدا زدن لوله کش هستید:

 

گاهی اوقات هر کاری می کنید نتیجه دسته نیست. چه زمانی باید از کسان چیره دست کمک بگیرید یا بدانید که زمان آن واصله است که لوله کش صدا بزنید ؟ اگر وقتی شما آب را با اختناق مفتوح می کنید, در دوش ها و سینک ها بعد می زند, سررسید آن فرا دریافتی است که یک لوله کش بیاورید. وقتی شما آب را با اختناق باز می کنید اما به طریق های مختلف خو را بعد می زند, یعنی اینکه شما با گرفتگی خط اصلی روبرو شده اید. سایر روش های بالا جوابگو نخواهند بود.

 

از توالتی که گرفته است بهره‌گیری سایر نکنید:

 

در وهله ی نخست باید از توالتی که گرفته است دیگر استفاده نکنید. قبل از هر چیزی باید به کودکان هم تعلیم دهید که دستشویی جکوزی نیست. برخی مواقع اوقات دیده شده است که تقسیم عمده ای از کار لوله کشان برای بر طرف کردن گرفتگی های آبخانه سر و شغل داشتن با اسباب بازی ها و وسایلی بوده است که بچه ها با استفاده از خفگی آب به تو دستشویی رسول بودند.

چگونه چاه توالت را باز کنیم

همچنین مهم است رسیدگی کنید که آب فشان‎های اطراف لبه کاسه توالت خوب و تمیز باشند. بسته شدن آن ها راهبند این می شود که آبخانه از حداکثر فشار آب خود کاربرد کند و این فرمایش به نوبه ی خویش مانع شفاف شدن توالت و محتویات آن می شود. هم چنین باید دلخواه داشته باشید که با برس آبخانه را هفتگی تمیز کنید تا مانع جرم گیری آن شوید. برای تمیز کردن آشغال ها استفاده از آچار آلن یا پیچ گوشتی پیشنهاد نکوداشتن می تواند باشد.

چه بختک وحشتناکی! فکرش رو بکن! با شتاب وارد سرویس بهداشتی شدی و با آرامش به رفع قضای حاجت پرداختید و بعد از طهارت آبشویه رو می کشی و حاضر می شوی تا دستان را شسته و از توالت با روحیه ای خوب و سبک خارج بروی که یکدفعه متوجه آن می شوی که  چاه آبخانه گرفته و اکنون با مقدار زیادی آب و کاردستی های خودت در کاسه دست به آب مواجه شده ای. (دیگه بیشتر توصیف نمی کنم که حالتون به هم نخوره)

بدتر از آن زمانی است که مهمان منزل ای هستی و مفتوح هم بدتر از آن این است که یک نفر سایر هم پشت درب دستشویی چشم براه بیرون آمادن شماست الی پس از شما وارد آبخانه شده و رفع نیاز کند. 

حال در این موقع به صورت طبیعی چند الی دشنام به شانس و اقبال بد خویش می فرستید و بعد متعلق به با دستپاچگی و شرمساری دست به هر کاری می زنید الی گرفتگی چاه دستشویی را رفع کرده و خیال خویش و بقیه را راحت کنید. 

اما نگران نباشید. در این نوشته چند روش مناسب، آسان و کاربردی را برای رفع فوری گرفتگی چاه دست به آب عنوان می کنم تا بتوانید در کمترین سررسید اقدام به رفع گرفتگی کنید. پس با ما همراه باشید.

 

استفاده از آب داغ و مایع تمیز کننده

آب جوش و مایع سفیدکننده

 

یکی از دم دست ترین و در همان سان مفیدترین روشهایی که با آن می توانید گرفتگی چاه توالت را رفع کنید استفاده از آب داغ و مایع ظرفشویی یا دستشویی است. اگر امکان بیرون آمدن از توالت را ندارید شیر آب گرم را کمی مفتوح گذاشته لغایت آب حسابی داغ شود و یا کتری آب را پر کرده و روی اجاق گذاشته و هنگامی که آب به آستانه جوش رسید آن را بردارید و تو چاه دست به آب بریزید. (آب در آستانه جوش را می توانید از حباب هایی که در کف کتری پدیدار می شود تشخیص دهید). حتما به این نکته توجه داشته باشید که آب را سر راست داخل چاه تولت بریزید و از ریختن آب داغ به روی سنگ دست به آب متمایز خودداری کنید. چون سبب شکستن یا ترک خوردن کاسه توات شده و آن زمان یک هزینه اضافی برای جایگزینی کاسه دست به آب نیز روی دست شما می گذارد.

آب داغ به تنهایی می تواند گرفتگی ها را در خویش حل کرده و مفتوح کند. اگر آب داغ کفایت نکرد چندی مایع ظرفشویی یا توالت را نیز در آب حل کرده و بعد از کف کردن آن را به آرامی به آب داغ اضافه کنید.

نکته حایز اهمیت دیگر نیز این است : تا جایی که امکان دارد آب را از کاسه دست به آب بیرون کنید که تا آب داغ شما سرد نشود.

 

استفاده از تلمبه های دستی

تلمبه لوله بازکنی

چگونه چاه توالت را باز کنیم

معمولا داخل هر توالتی یک تلمبه دستی برای مواقع اضطراری هستی دارد. اگر در مهمانی هستید با صبر و حوصله سرویس بهداشتی را جستجو کرده و در صورتی که تلمبه را پیدا کردید می توانید از آن بهره‌گیری کنید. گاهی لاستیک این تلمبه ها به علت بهره‌گیری نشدن سفت می شود پس قبل از استفاده از آن پیش درآمد لاستیک تلمبه را ذیل آبگرم قرار دیتا تا نرم شود. این شغل مایه میشود که تلمبه کاملا به سوراخ چاه آبخانه بجسبد و از گریز هوا از اطراف آن جلوگیری شود. باز هم به این نکته توجه داشته باشید که قبل از استفاده از تلمبه نخست آب گرمی که در باره بالا به آن اشاره شد را درون چاه بریزید الی عمل تلمبه زدن بهتر اتمام شود.

دقت کنید که فرایند تلمبه زدن تنها با خفگی به تو و بیرون اتمام نمی شود. بلکه باید با ضربه زدن و کشیدن بیرون هم اتمام شود. بهترین گونه تلمبه آنهایی هستند که یک تکه اضافی به کف فنجانی چسبیده است.

 

استفاده از فنر لوله بازکنی دستی

فنر لوله بازکنی دستی

 

فنر لوله بازکنی دستی احد از بهترین ابزارهایی است که می تواند هنگام گرفتگی چاه توالت به کمک شما بیاید. این فنر دارای یک قلاب، فنر و بخش متحرک است که به یک راز فنر قلاب و به راز دیگر آن بخش متحرک چسبیده است.  قلاب را داخل چاه کرده و به آرامی تقسیم متحرک را بچرخانید. از خوبی های فنر دستی این است که در خمیدگی های لوله به راحتی عبور می کند. فنر داخل لوله می چرخد و الی جایی که به گرفتگی برسد میاستد آن گاه میتوانید قلاب را که به گرفتگی واصله است از لوله خارج کنید.

 

استفاده از محلول چاه بازکنی خانگی

در مقاله قبلی توضیح کاملی در مورد چگونگی ساخت محلول لوله بازکنی خانگی را توضیح دادیم. شما می توانید با به کارگیری جوش شیرین و سرکه یک محلول لوله بازکنی زیاد نیرومند ساخته و بدون هیچ خطر و آسیبی برای خویش و لوله های خود متعلق به کاربرد کرده و اقدام به رفع گرفتگی لوله مخصوصا چاه توالت کنید.

 

استفاده از مایع چاه بازکنی صنعتی

محلول لوله بازکنی

 

اگر با روش های بالا گرفتگی چاه دست به آب رفع نشد نوبت به به کارگیری مایع چاه بازکنی فرا می رسد. معمولا در هر خانه ای یکتا از این محلول های کیمیایی که به اسید چاه بازکنی هم سرشناس هستند پیدا می شود که بیشتر در سرویس های بهداشتی و تو محفظه ذیل توالت یا در طباخ خانه ها درزیر سینک ظرفشویی یافت می شوند. استفاده از این محلول ها زیاد خطرناک است زیرا می تواند آسیبهای جدی را به پوست شما وارد کند و یا سیستم تنفسی شما را مبتلا اخلال کند. حتی این محلول ها نیز برای چشم های شما خسارت آور است. پس رهنمود می کنم قبل از کاربرد حتما از دستکش لاستیکی، ماسک تنفسی و عینک ایمنی استفاده کنید و نیز توضیحات ایمنی و موارد استفاده محلول را نیز در پشت آن بخوانید. استفاده بیش از مرز از این محلول ها نیز می تواند موجب پوسیدگی لوله فاضلاب شما شود بعد از بهره‌گیری مکرر و بسیار از حتماً امتناع کنید.

چگونه چاه توالت را باز کنیم نتیجه گیری

تمامی روش های گفته شده در بالا معمولا برای گرفتگی های جزیی پسندیده و کارآمد هستند. قبل از استفاده از هر روشی اول ایمنی خویش را تضمین کنید. اگر هیچ کدام از روش های بالا گرفتگی چاه توالت شما را رفع نکرد از اصرار بر رفع گرفتگی پرهیز کرده و با یک متخصص لوله بازکن تماس بگیرید. احتمالاً گرفتگی عوامل دیگری داشته باشد که احتیاج به تجربه و تجهیزات از جانب متخصص باشد.

متخصصین با تجربه و با به کارگیری ساز و برگ مدرنی که دارند می توانند سریعا عامل گرفتگی را تشخیص دیتا و در کمترین موعد اقدام به رفع آن کنند.

https://khedmatazma.com/mag/toilet-clog

 
  • ۹۸/۰۳/۱۵
  • علی علوی

نظرات (۱)

⠀⠀

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی